Polskie lokale coraz częściej są doceniane na arenie międzynarodowej. Wrocław ma najpiękniejszą restaurację na świecie, a Mielec jedną z najładniejszych lodziarni. Magazyn Wallpaper stworzył listę miejsc, w których lody można zjeść w wyjątkowym klimacie. Obok Muzeum Lodów z Miami czy kawiarni Pasticceria Marchessi z Mediolanu, znalazła się na niej także Lodziarnia Dudek z Mielca.

Lodziarnie Dudek to efekt pracy trzech pokoleń. Ponad 30 lat temu w Szczucinie powstała pierwsza lodziarnia. Z czasem właściciele otworzyli filie w innych miastach, m.in. w Mielcu. Receptury przez cały ten czas pozostają w zasadzie niezmienione - lody nadal są robione od podstaw, z użyciem wysokojakościowych składników. W lodziarniach nie stosuje się napowietrzania lodów, dlatego ich smak jest dużo lepszy niż w innych miejscach. 

Jak mówią właściciele, w lodziarni każdy ma się czuć jak w domu. Taka idea przyświecała też projektantom ze studia Pigalopus, które jest odpowiedzialne za wygląd wnętrza. Lodziarnia miała być nowoczesna, ale jednocześnie przytulna, z nawiązaniami do długoletniej tradycji wytwarzania rzemieślniczych lodów. Lodziarnia utrzymana jest w kolorze białym i miętowym, przełamanym m.in. różem menu wypisanego na ścianie.

W kilku miejscach, m.in. na oknach i nad blatem roboczym znajduje się holograficzna folia przypominająca konfetti. Okna zostały powiększone, tak, by wpadające światło dzienne mogło grać kolorami na holograficznych elementach. Całość uzupełnia prosty stół, drewniane krzesła i ręcznie zdobione donice z kwiatami. Jednym słowem - jest pastelowo, ale nie nudno!