Programy kulinarne dla dzieci to nic nowego. Już w latach 90. XX wieku nadawano audycję telewizyjną „Kuchnia Wróżki”, która była inspirowaną książką kulinarną pani Małgorzaty Musierowicz „Całuski pani Darling”. Wtedy nikt sobie nawet nie marzył o tym, że z ekranów telewizyjnych przerzucimy się na ekrany smartfonów. Dzięki temu możemy oglądać serial „Gofcia i Mochi” z dowolnego miejsca i dogodnym czasie.

Gofcia i Mochi – o czym jest serial?

Gofcia i Mochi to dwie marionetki, które podróżują po świecie, poznając nowe smaki, składniki i kultury kulinarne. Poznajemy je jako mieszkanki Krainy Mrożonego Jedzenia, które tęsknią za świeżymi produktami. Ich marzeniem było zostać szefami kuchni. Serial określany jest jako „live-action”, czyli wspomniane marionetki spotykają się ze znanymi kucharzami, osobowościami kulinarnymi i dziećmi.
W pierwszym odcinku główni bohaterowie poznają, czym jest pomidor i jak go przygotować. Po tym kulinarnym świecie oprowadza ich między innymi Samin Nosrat i Michelle Obama, odpowiedzialna za produkcję serialu. Postacie poznają także różnicę między owocem i warzywem. A humor opiera się między innymi na tym, że pod względem biologicznym warzywa nie istnieją. Każdy odcinek okraszony jest piosenką, która ułatwia zapamiętanie zdobytej wiedzy. Jedną z nich wykonuje np.: piosenkarka Sia deklarując, że jako pomidor nigdy nie była warzywem i nikt jej nie rozumiał, stawiając w sklepie na nieodpowiedniej półce.

Gofcia i Mochi - gotowanie dla dzieci

Gofcia i Mochi ponadto zatrudniają się w „magicznym” supermarkecie, który ułatwia poznawanie nowych smaków. To miejsce będzie istotne podczas przeżywania przez nie wielu przygód. Dzięki podróżom dwójki postaci odkrywamy pochodzenie ziemniaków, zgłębiamy tajniki przypraw we Włoszech albo poznajemy pastę miso rodem z Japonii. Każdy z odcinków poświęcony jest jednemu składnikowi. Jednak w interesującej formie zostaje przedstawione, że słony smak występuje nie tylko w soli. A sól to także doskonały dodatek do dań słodkich, bo wydobywa ją na pierwszy plan. Proste zasady kulinarne są pokazane w zabawnej i lekkiej formie.
Kolejno dzieci mogą oglądać na ekranie wspomniane pomidory, sól, ziemniaki, kiszonki i marynaty, ryż, jajka, zioła i przyprawy, kukurydzę, grzyby i wodę. Na koniec każdego odcinka Michelle Obama daje Gofci i Mochi odznakę, która dowodzi nabycia kolejnej kulinarnej sprawności. Ten program może stać się doskonałym pretekstem do wspólnego gotowania wraz z dzieckiem. Po seansie nawet prosta sałatka z pomidorów będzie okazją do świetnej zabawy świetną zabawą.