Wolny czas warto wykorzystać na kształcenie sprawności naszych pociech, a kuchnia jest idealną przestrzenią do ćwiczeń manualnych. Nie potrzebujemy żadnych specjalnych sprzętów, wystarczą sypkie produkty spożywcze, takie jak ryż, kasza, mąka, suche strączki, nasiona czy pestki. Wystarczy rozsypać je na stole bądź podłodze, a obok postawić kilka pojemników i miseczek. Przesypywanie i segregowanie produktów wspomaga kształcenie tak zwanej małej motoryki, czyli sprawności paluszków naszej pociechy. Zabawa ta rozwija także koordynację ruchów rąk ze wzrokiem. Takie proste ćwiczenia pomogą naszemu dziecku w sprawnym chwytaniu, a w przyszłości ułatwią naukę rysowania i pisania. To zabawa, która z pewnością zaprocentuje w późniejszym czasie sukcesami w szkole.

Zabawa w gotowanie - proste przepisy na dania dla dzieci

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni, dlatego, kiedy możemy poświęcić im więcej czasu, warto zaaranżować wspólną lekcję gotowania. Angażowanie dziecka w przygotowywanie posiłków rozwija jego umiejętności oraz kształtuje dobre nawyki żywieniowe. Podczas takiego przygotowywania posiłków, warto zachęcać dziecko do próbowania, dotykania i wąchania składników. W ten sposób maluch ćwiczy zmysły i poznaje smaki, kształtując swój przyszły gust kulinarny. Dodatkową korzyścią ze wspólnego gotowania jest także to, że dzieci dużo chętniej zjadają potrawy, które same przygotowywały.

Zobacz także: Paulina Foremny zdradza swoje patenty na niejadka

Oczywiście obowiązki kuchenne musimy dostosować do wieku dziecka. Małemu szefowi kuchni możemy powierzyć mieszanie suchych składników, zrywanie ziół lub zagniatanie ciasta. Nieco starsze dzieci mogą pomagać przy miksowaniu, krojeniu miękkich produktów czy wałkowaniu ciasta. Przydadzą się do tego akcesoria do kuchni przyjazne dzieciom, a jednocześnie sprawią, że dzieci poczują się jak mali profesjonaliści w kuchni. W szczególności polecamy zapewnić dziecku własny fartuszek kuchenny - w kolorze, jaki lubi najbardziej, a także własnego zestawu naczyń np. zestawu śniadaniowego.

Menu dla dzieci

Przepisy dla malucha powinny być szybkie i nieskomplikowane. Dobrym pomysłem dla małych szefów kuchni będą wszelkiego rodzaju kluski, pierogi i placuszki. Podczas wspólnego gotowania sprawdzą się również słodkie wypieki, czyli proste babeczki i ciasta. Przy wyborze dania należy kierować się tym, aby maluch mógł mieć jak największy wkład w przygotowania. Wybierajmy więc kilkuskładnikowe receptury, niewymagające użycia skomplikowanych sprzętów kuchennych.

W galerii powyżej polecamy kilka propozycji na dania dla dzieci. Jeszcze więcej inspiracji znajdziecie w książkach kulinarnych z pomysłami na menu dla dzieci.

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny

Burda Media Polska ponownie zaangażowała się w akcję #2godzinyDlaRodziny. Jej celem jest zachęcenie pracowników do spędzania więcej czasu z bliskimi oraz zwiększenie równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Jesteśmy firmą przyjazną rodzinie i zwierzętom, a w naszej codziennej pracy realizujemy aktywnie podejście Human to Human, dlatego też taki dzień jak Dzień Rodziny to również nasze firmowe święto. W związku z umożliwieniem spędzenia czasu z bliskimi pracownikom Firma podjęła decyzję o skróceniu pracy w piątek 12 maja, nie o dwie a aż o 4 godziny!

Po więcej informacji odnośnie inicjatywy zapraszamy na stronę: https://2godzinydlarodziny.pl/