Co jeść, by pozbyć się objawów Hashimoto

We współczesnym społeczeństwie zauważyć można, że to właśnie zaburzenia funkcjonowania tarczycy są jednym z najczęstszych powodów problemów z wagą. Odpowiedni jadłospis pomaga jednak niwelować problematyczne objawy autoimmunologicznej choroby tarczycy. Izabella Wentz, ekspertka w dziedzinie żywienia, radzi co jeść, by pozbyć się objawów hashimoto. W książce wyjaśnia, na czym polega to zaburzenie i jak w praktyce, radzić sobie z niedogodnościami wynikającymi z dysfunkcji tarczycy. Zaznaczając, że nie mniej ważne jest prowadzenie tej jednostki chorobowej przez lekarza. Gotowe przepisy i plany żywieniowe z książki pozwolą jednak indywidualnie kontrolować na co dzień zestaw produktów i proporcje w jadłospisie.

Jaglany detoks - przepisy

Kolejna odsłona pomysłów na dania dla fanów kaszy jaglanej. Autor książki i diety opartej na kaszy jaglanej, Marek Zaremba, proponuje 120 nowych przepisów. We wstępie wyjaśnia też, na czym polega jaglany detoks i komu szczególnie polecana jest taka kuracja. W książce znajdziemy też Q&A, czyli zbiór najczęściej pojawiających się pytań czytelników wcześniejszych wydań "Jaglanego detoksu" z odpowiedziami autora. Radzi jak, wprowadzić i utrwalić zdrowe nawyki. 

Chronodieta - co kiedy jeść

Jeżeli do tej pory tylko światły Wam w głowie porady, że lepiej nie jeść po 18 i ważne są pory jedzenia, to czas na uszeregowanie informacji. Autorzy książki "Chronodieta" wyjaśniają, jak pogodzić cykl biologiczny z prawidłowym żywieniem. Dotyczy to nie tylko rozkładu poszczególnych dni, ale również długoterminowego planowania. W książce nie znajdziemy konkretnych przepisów, a wskazania, jakie produkty i dania powinny znaleźć się w naszym menu w określonych sytuacjach np. kiedy przygotowujemy się do egzaminu, mamy problemy ze snem czy planujemy ciążę.

365 dni bez cukru

Czy można żyć bez cukru? Sarah Wilson udowadnia, że tak i poleca właśnie taki styl odżywiania. W książce "365 dni bez cukru", czyli kontynuacji "Rzucam cukier", prezentuje 148 przepisów dla osób, które chciałyby wyłączyć biały cukier i jemu podobne słodziła z diety. Argumentuje, jak rezygnacja z cukru i skupienie się na diecie białkowo-tłuszczowej wpływa na odnowę biologiczną. W praktyczny sposób pokazuje, jak czytać etykiety i odszukać "ukryty cukier", a także przedstawia na schematach, ile kostek znajdziemy w popularnych produktach, które nie kojarzą się na pierwszy rzut oka z cukrową bombą. Autorka wymienia też swoje TOP zdrowe produkty i opisuje, jak je wykorzystuje i jaki wpływ na organizm zauważa.

Fast 800

Jeżeli tradycyjne diety i codzienne wyliczanie jadłospisu składającego się z konkretnej liczby posiłków nie jest dla Was, być może to czas na zapoznanie się z metodą dr Michaela Mosley'a. Fast 800 to książka i "rewolucyjny program żywieniowy oparty na okresowych postach, dzięki któremu błyskawicznie schudniesz i poczujesz się lepiej". Tytułowe 800 kcal nawiązuje do kaloryczności posiłków w pierwszym etapie - dwytygodniowym poście oczyszczającym. Kolejny etap to post 5:2, czyli pięć dni zdrowego odżywiania i dwa dni ograniczenia kalorii do ośmiuset, a następnie przechodzi się do okresowych głodówek, które pomogą podtrzymać rezultaty.

Każdy kęs ma znaczenie - Dieta doktor Grace

Grażyna Pająk po raz kolejny prezentuje metodę doktor Grace - diety pomocnej w terapii nowotworowej, autoagresji, otyłości, Hashimoto i innych chorobach cywilizacyjnych. Bierze pod lupę współcześnie dostępną żywność i wskazuje, jakie wykorzystuje się techniki do jej wyprodukowania, analizując ich wpływ na nasze zdrowie. DIETA DGD (DrGraceDiet) polega na pełnym przyswajaniu wartości odżywczych z pożywienia i całkowitej eliminacji toksyn. Poprzez odpowiedni dobór składników, dieta działa odkwaszająco, oczyszczająco i regenerująco - szczególnie po przebytej chorobie.