Książki kucharskie dla dzieci to świetny pomysł na prezent - z okazji Dnia Dziecka i nie tylko. Taka książka nie tylko dostarczy dziecku wiele rozrywki, ale i zachęci do przygotowywania prostych dań i pomagania w kuchni. Kto wie, może macie w domu przyszłego szefa kuchni? Zerknijcie też do naszego poprzedniego zestawienia: Książki dla dzieci - 11 książek kucharskich dla małych kucharzy i cukierników

Książki kucharskie dla dzieci: M. Rożen "Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku"

Przygody sympatycznej Zuzy Kociołek zainteresują nie tylko małych amatorów gotowania, ale i każdego, kto lubi dobrą opowieść. Zuza dociera do Krainy Smaku, gdzie spotyka m.in. Madame Cieciorkę i musi zmierzyć się z Kisielową Platformą Wydobywczą czy Oceanem Pięciu Zup. Przygodowa historia wciąga i nie pozwala oderwać się od książki. 

Naszą recenzję znajdziecie tu: Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku - książka kucharska dla najmłodszych

Książki kucharskie dla dzieci: E. Dziubak "Gratka dla małego niejadka"

To chyba najpiękniejsza książka kucharska dla dzieci, jaką widzieliśmy. Cudowne ilustracje sprawiają, że książki nie chce się wypuszczać z rąk. "Gratka..." powstała, by zachęcić małych niejadków do próbowania nowych dań, które samodzielnie przygotują. No bo czy ktoś mógłby się oprzeć przysmakowi Pana Arbuza albo Rodzinie Gnocchi?

Książki kucharskie dla dzieci: Praca zbiorowa "MasterChef Junior" - książki ze wszystkich edycji

To, że dzieci gotują tak, że czasami są w stanie zawstydzić profesjonalistów zapewne dziwi niejednego. Nas nie, ponieważ przeczytaliśmy wszystkie książki zwycięzców kolejnych edycji programu MasterChef Junior i wiemy, co potrafią. Jeśli wasze pociechy w kuchni szukają stale nowych wyzwań to pozycje dla nich. Znajdziecie tu przepisy m.in. na carpaccio z gruszki i karminadle. 

Książki kucharskie dla dzieci: K. Bogucka, Sz. Tomiło "Wytwórnik Kulinarny"

Świetny kulinarny zeszyt dla dzieci. Autorzy stawiają przed młodymi czytelnikami rozmaite zadania: wybierzecie się na piknik, zrobicie zakupy na ryneczku, a nawet zagościcie w eleganckiej restauracji. Książka pobudza do kreatywnej zabawy, a przez swój duży format może z niej jednocześnie korzystać dwoje lub troje dzieci. Kredki w dłoń i zaczynamy!

Książki kucharskie dla dzieci: D. Chojnacka-Czerniak "Gotujemy. Aktywnościowa książka o kuchni i gotowaniu"

Ta książka dostarczy waszym pociechom zajęcia na dłuższy czas. Nie znajdziecie tu przepisów, ale zabawne łamigłówki, dotyczące gotowania. Niech dziecko połączy garnki z pokrywkami, dorysuje jajka i kiełbaski w miskach z żurkiem albo stworzy rysunki swoich ulubionych kanapek. Dobra zabawa gwarantowana!

Książki kucharskie dla dzieci dają rodzicom znakomitą okazję do wspólnej zabawy, a przy okazji nauki podstawowych umiejętności kulinarnych. Koniecznie spróbujcie skorzystać z książek kucharskich razem ze swoją pociechą!