Restauracja Krasna Chata znajduje się w Izbicy. Lokal charakteryzuje się nie tylko jedzeniem, które można zjeść na miejscu lub na wynos. Miejsce promuje lokalnych artystów a ich obrazy, ikony, rzeźby można kupić na miejscu. Takie rękodzieło wywodzi się z tradycji ludowej, z wierzeń oraz pokazuje piękno przyrody rosnącej na Lubelszczyźnie.

Krasna Chata – produkty lokalne

W Krasnej Chacie można zaopatrzyć się w produkty spożywcze od lokalnych wytwórców. Często są to manufaktury i rodzinne firmy. Widać, że właściciele chcą wspierać rolników i drobnych producentów, którzy żyją w tym regionie. Na półkach jako marka własna lokalu można nabyć naturalne soki, różnego rodzaju miody, pyłki pszczele, lokalne sery i wędliny. Własnoręcznie przygotowywane ogórki małosolne czy sezonowe przetwory również znajdują się na półkach lokalu. Krasna chata służy również jako turystyczny punkt informacyjny, więc po posiłku można wybrać się na dalszą wycieczkę.

Przypominamy, że w Restauracji Krasna Chata oprócz smacznego posiłku można nabyć również produkty regionalne takie jak soki, dżemy, miody, przetwory warzywne czy lemoniada chmielowa.

Opublikowany przez Restauracja Krasna Chata Poniedziałek, 4 maja 2020

Krasna chata – kuchnia jak u mamy

Kuchnia ziemi krasnostawskiej skupia w sobie wiele tradycji. Niektóre przepisy mają korzenie w kuchni żydowskiej, inne posiłki przyrządzane są na sposób wschodni np.: ukraiński. Część z przepisów tak bardzo wpisała się w kuchnię Lubelszczyzny i Zamojszczyzny, że często zapominamy o ich faktycznym pochodzeniu. Wiele przepisów wynikało z sezonowości i łatwo dostępnych składników. Dania miały być tanie i pożywne. Stąd w Krasnej chacie można zjeść tradycyjnego schabowego, schabowego po lubelsku podawanego z jajkiem sadzonym oraz ozorki w sosie chrzanowym. W dwóch wersjach podawany jest tarciuch. Wypiek znany w okolicach Zamościa, który jest rodzajem babki ziemniaczanej. Tarciuch podawany jest z kwaśną śmietaną, sosem grzybowym albo gulaszem. Na deser można skusić się na domowe ciasto. W lecie do obiadu można zamówić sobie kompot, który niczym nie przypomina napojów z dawnych stołówek.

Istnym rarytasem może stać się lemoniada chmielowa, która dla wielu osób może mieć zaskakujący, ziołowy smak. Warto wiedzieć, że w każdą sobotę rozpalany jest grill, który z pewnością znajdzie wielu smakoszy.

W menu restauracji Krasna Chata znajduje się wiele dań, które zasługują na uwagę. Jeżeli będziecie wybierać się na Lubelszczyznę, Roztocze lub zwiedzać okolice Krasnegostawu, to zajrzyjcie do lokalu Krasna Chata w Izbicy przy ulicy Wał 42.