Niedawno Internet obiegło zdjęcie z kawiarni Otto's Coffee House & Kitchen w hrabstwie Kent. Widać na nim pracowników patrzących na swój lokal wypełniony po brzegi jednorazowymi kubkami, które służą do brania napojów na wynos. Pracownicy zebrali śmieci z najbliższej okolicy, a swoje znaleziska wyrzucili na podłogę we wnętrzu kawiarni. To ich zainspirowało do wprowadzenia zakazu sprzedaży kawy na wynos. Napój wydają tylko tym osobom, które przyniosą własny kubek. Dzięki temu kawa na wynos nie będzie obciążać tak drastycznie naszego środowiska. 

Na rynku możemy wybierać spośród wielu propozycji. Mogą być to kubki bambusowe, które nie utrzymują ciepła, ale są wielorazowego użytku. Podobną funkcję spełniają kubki typu keepcup, które mają szczelne zamknięcie. Jednak jeżeli cenicie sobie gorącą kawę, to koniecznie zaopatrzcie się w kubki termiczne lub termosy. Dzięki temu spacer i podziwianie uroków przyrody nie będzie jej dodatkowo zaśmiecać.

Nowe kawiarnie w Warszawie  - kawiarnia Czytelnia

Najlepsza kawa w Warszawie to dla każdego kawosza może oznaczać coś innego. Skupmy się na trzech nowych kawiarniach, które serwują kawę na wynos. Pierwsza z nich oddalona jest od ścisłego Centrum, co dla wielu osób jest świetną wiadomością. Kawiarnia Czytelnia mieści się na Starych Bielanach przy al. Zjednoczenia 50. Wnętrze jest przytulne z przyjazną atmosferą. Wzrok przykuwa charakterystyczny mural autorstwa Marty Podolyak. Lokal serwuje pyszne kawy specialty i pyszne ciasta. Idealne miejsce do odkrywania i skręcania z głównej trasy. 

Nowe kawiarnie w Warszawie – kawiarnia Dobra Materia 

Kolejnym lokalem na mapie Warszawy jest kawiarnia Dobra Materia przy ul. Nowolipki 13. W środku ujmuje połączenie kolorystyczne dwóch kolorów: czarnego i żółtego kontrastującego z czerwoną cegłą. Szczególnie polecamy pyszne ciasta i kawy przelewowe. Kawę w ziarnach można też kupić na miejscu i samemu spróbować swoich sił w byciu domowym baristą. 

Nowe kawiarnie w Warszawie – kawiarnia Coffedesk na Próżnej

Kawiarni Cofeedesk na Wilczej nie trzeba przedstawiać miłośnikom kawy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy powstał w Warszawie drugi lokal pod tym samym szyldem i mieści się na ulicy Próżnej 7. Lokal sprawia wrażenie większego niż kawiarnia na Wilczej. Poza tym wszystko, co dobre zostało powielone. Pozostaje nam nic innego jak zachęcać do spaceru wraz z własnym kubkiem na wynos. 

Mamy nadzieję, że podejmując małe zmiany w nawykach, wspólnie zadbamy o nasze środowisko. W szczególności, że kawa na wynos z własnym kubkiem często jest tańsza albo czasem dołącza się do niej darmową słodkość.