Zdrowa dieta oparta na roślinach to temat na topie. W pracy wymieniamy się przepisami, a do pudełek na lunch wybieramy starannie dobrane składniki. Jak sprawić, by nasze posiłki były zdrowe i pełnowartościowe? O tym dowiecie się na warsztatach Healthy Eating, organizowanych przez stowarzyszenie Otwarte Klatki pod patronatem Slowly Veggie.

 

Program Healthy Eating to szkolenia i warsztaty organizowane dla pracowników firm. Mają za zadanie popularyzowanie diety roślinnej i zdrowego trybu życia. Prowadzący warsztaty pokazują, jak skomponować swoje menu, aby być pełnym energii, zdrowym i szczęśliwym!

 

Zdrowa dieta

Kuchnia roślinna jest bardzo zdrowa. Pełna sezonowych warzyw, kasz i orzechów sprawia, że zmniejsza się ryzyko zachorowań m.in. na choroby serca czy nowotwory. Takie jedzenie wzmacnia również naszą odporność. Przechodząc na dietę roślinną ograniczamy jedzenie wysoko przetworzonego jedzenia, fast foodów i słodyczy – to dobroczynny skutek uboczny tego sposobu odżywiania. Na szkoleniach Healthy Eating dietetycy opowiadają, jak skomponować menu, aby dobrze zbilansować dietę, na co zwracać uwagę podczas zakupów i w jaki sposób przyrządzać posiłki.

 

Pozytywna energia

Dieta wpływa także na nasz nastrój, wydajność w pracy i koncentrację. Rośliny pełne antyoksydantów, witamin i składników mineralnych dodają nam energii na cały dzień. Dzięki wzbogacaniu menu o superfoods, czyli produkty o wyjątkowych właściwościach prozdrowotnych, nasza praca będzie bardziej efektywna. Dieta roślinna jest również lekkostrawna. Dzięki niej nie będziemy się czuć ociężali czy ospali.

 

Odpowiedzialność za środowisko

Decydując się na wprowadzenie zdrowych nawyków do swojej diety, dbamy również o środowisko. Przestajemy kupować przypadkowe produkty, robimy zakupy świadomie i wybieramy jedzenie dobrej jakości, od sprawdzonych producentów. Zdrowa kuchnia opiera się na organicznych i ekologicznych produktach. Dzięki temu zużywamy mniej plastikowych opakowań. Nie wspieramy też przedsiębiorstw, które stosują m.in. nawozy sztuczne i zatruwają środowisko. O tym wszystkim i wielu innych zaletach diety roślinnej opowiadają na szkoleniach prowadzący Healthy Eating.

 

Jeżeli chcesz zorganizować w swojej firmie szkolenie Healthy Eating, napisz na: healthy.eating@otwarteklatki.pl