"Korean Lifestyle Book" to wszechstronny przewodnik i prawdziwa skarbnica wiedzy o koreańskim stylu życia. Między stronami poznamy koreańskie życie codzienne, czyli tamtejsze zwyczaje, tradycje i wierzenia. Kolejne rozdziały to odkrywanie szeroko pojętej kultury Korei, zaczynając od mody i urody, poprzez muzykę i film, aż po design. Ta książka inspiruje do tego, aby odmienić codzienną pielęgnację, udoskonalić styl, odświeżyć wystrój domu, odkrywać nową muzykę i seriale, a także przygotować pyszne i zdrowe jedzenie. My, rzecz jasna, jesteśmy głodni wiedzy o koreańskich specjałach, dlatego naszym ulubionym rozdziałem "Korean Lifestyle Book" jest ten o jedzeniu.

Według koreańskiej filozofii, zdrowie i uroda zaczynają się od tego, co jemy. W książce znajdziemy więc przegląd najpopularniejszych dań i produktów kuchni koreańskiej. Na kolejnych stronach poznamy również historię rozmaitych koreańskich herbat oraz kawy. Jako, że jedzenie jest w Korei niezwykle ważne również w kontekście towarzyskim, ta książka to nie tylko zbiór najpopularniejszych dań i napojów kuchni koreańskiej, ale i przewodnik po tamtejszej kulturze jedzenia. Możemy więc poczuć się jak w tradycyjnej koreańskiej kuchni, poznając filozofię przygotowywania i spożywania posiłków. 

 

Przygotowywanie pożywnych posiłków to jeden z najwspanialszych darów, jakie możesz ofiarować tym, których kochasz.

Jednak koreańskie jedzenie to nie tylko tradycja, dlatego zaraz po domowej kuchni, czas na street food czy słynne koreańskie grillowanie przy wspólnym stole. Poznamy najpopularniejsze potrawy, których koniecznie trzeba spróbować, podróżując po Korei. Dowiemy się czym są tteokbokki, hotteok czy pajeon, a także gdzie wybrać się na najlepsze bulgogi czy galbi.

"Korean lifestyle book" to nie tylko mnóstwo ciekawostek i wskazówek, ale także przepiękne zdjęcia i ilustracje. Tę koreańską skarbnicę wiedzy okraszono wspaniałą oprawą graficzną, dzięki czemu lektura staje się jeszcze przyjemniejsza. Czytajcie i poznawajcie koreańskie zwyczaje, a kto wie, może w przyszłości uda Wam się tę zdobytą wiedzę wykorzystać podczas podróży do Korei.