Kawa to istotny element w życiu wielu z nas. Ulubioną kawę pijemy o poranku lub raczymy się nią popołudniu. Niektórzy, zgodnie ze słowami popularnej polskiej piosenki, piją więcej niż jedną kawę dziennie, nucąc "całkiem spokojnie wypije trzecią kawę". Nie zawsze jednak mamy czas na cały proces mielenia ziaren kawy, zaparzania ich i oczekiwania na smak idealny, dlatego producenci wychodzą na przeciw potrzebom konsumentów. Tak, aby oszczędzając czas, nadal mieć możliwość wypić dobrej jakości, smaczną kawę. Kapsułkowy ekspres do kawy pozwala za pomocą kilku przycisków przygotować perfekcyjny napój z dawką kofeiny. Czym kierować się przy wyborze tego urządzenia? Podpowiadamy kilka parametrów.

Kapsułkowy ekspres do kawy dla fanów kawy z mlekiem

Mleczna kawa według sprawdzonego przepisu przygotowana za pomocą jednego przycisku - to nie musi brzmieć jak bajka. Wielbiciele kawy z mlekiem (tzw. biała kawa) przy decyzji, jaki kapsułkowy ekspres do kawy wybrać, powinni zwrócić uwagę na urządzenia, które zawierają specjalny program przygotowania mlecznych kaw. Idealne latte macchiato, flat white, latte czy cappuccino możemy otrzymać w kilka chwil. Do nas należy jedynie umieszczenie odpowiedniej kapsułki w ekspresie i dopilnowanie, czy pojemnik na mleko nie jest pusty. Reszta zrobi się sama! W tego typu AGD dobrze jest sprawdzić, czy jest możliwość ręcznej regulacji podstawki - tak, aby na pewno zmieściła się wyższa szklanka do latte.

 

Kompaktowy ekspres do kawy na kapsułki

Przed zakupem kolejnego sprzętu do kuchni często powstrzymuje nas rozmiar pomieszczenia i gabaryty nowego zakupu. W tym przypadku producenci także przemyśleli design swoich produktów. Na rynku znajdziemy ekspres do kawy na kapsułki, który nie tylko w pełni spełnia swoją rolę, ale też nie zabiera dużo miejsca! Kompaktowy pojemnik na wodę, dwie opcje napełnienia filiżanek i elegancki wygląd to tylko niektóre jego cechy. Co istotne, mimo małych rozmiarów, taki mini ekspres do kawy zawiera też pojemnik na zużyte kapsułki. 

 

Kapsułkowy ekspres do kawy dla wymagających

Minimalistyczny design nie oznacza minimum opcji w obsłudze. Producenci wychodzą na przeciw wysokim oczekiwaniom konsumentów. Bo ekspres do kawy na kapsułki powinien zdecydowanie ułatwiać pośpieszne poranki i uprzyjemniać popołudnie na ogarnięcie chaosu. W tym przypadku urządzenia, które posiadają alarm odkamieniania, mają powiadomienie o pustym pojemniku na wodę, a także wyświetlają powiadomienie o wypełnieniu pojemnika na zużyte kapsułki będą nieocenionym wyborem. A jeśli jeszcze posiadają funkcję spieniania mleka na zimno i ciepło, to mogą okazać się naszym najlepszym przyjacielem w kuchni.

 

Ekspres do kawy z opcją latte art

Czy są na sali miłośnicy kawowych, małych dzieł sztuki? Latte art, czyli metoda ozdabiania kawowych napojów nie musi ograniczać się do kawiarni i umiejętności profesjonalnych barmanów. Mając odpowiedni kapsułkowy ekspres do kawy, możemy sami wyczarować na swojej kawie serduszko czy misia. Latte art możemy stworzyć dzięki wbudowanej automatycznej dyszy, która spienia mleko o różnej konsystencji. To pozwala w łatwy sposób "rysować" po kawie. Z pewnością takim urządzeniem i naszą kreatywnością zrobimy wrażenie na rodzinie i gościach!