Lustra

Lustro jako element dekoracyjny doskonale podkreśli indywidualny wystrój pomieszczenia, a także wizualnie go powiększy. Niezależnie od tego, czy jest to małe ozdobne lustro, czy ogromne lustro ścienne, pokój będzie wyglądał na bardziej bogaty i luksusowy.

Jeśli zostanie wykonany w niezwykłym kształcie, na przykład gwiazdy, goście będą zachwyceni. Wystrój uzupełniają dekoracje ze szkła, metalu i innych połyskujących materiałów.

Obrazy

Pomimo tradycyjnych obrazów w ramkach, dla dekoracji ściennych można znaleźć wiele interesujących nowoczesnych opcji. Wielkie świecące litery od razu tworzą bardziej imprezową atmosferę i poprawiają nastrój. Najważniejsze, żeby ściany w tym przypadku były neutralne - bez wzorów, jednokolorowe.

Uwaga!
Teatralne elementy w aranżacji nie zawsze powinny być duże i krzykliwe. Kilka ciekawych drobiazgów, takich jak oryginalne lampy nad stołem i niewielka rzeźba na stole, mogą zadbać o styl w pomieszczeniu. W nieprzeciążonej dekoracjami jadalni domownicy i gości czują się swobodnie.

Oświetlenie

To bardzo ważny element dla każdego stylu. Lampy i żyrandole powinny skupiać na sobie uwagę, cieszyć oko, dlatego warto poeksperymentować z kolorami, materiałem i nawet wysokością, na której je umieścimy.

Eklektyzm

Krzesła i stoły w takiej jadalni nie muszą należeć do zestawu. Klasyczny stół z nowoczesnymi krzesłami stworzy efekt wyjątkowości. Takie swobodne podejście do wystroju można zachować podczas aranżacji  całego wnętrza, a wtedy łatwiej będzie dobrać dodatki.

Więcej o eklektycznym stylu we wnętrzu można poczytać na blogu. Rady ekspertów i pomysły na aranżację zarówno jadalni, jak i całego wnętrza, można znaleźć tutaj: https://uwalls.pl/blog/eklektyczny-styl-we-wnetrzu/ 

Akcent

Istnieje wiele mebli, zaprojektowanych specjalnie do jadalni, które są nie tylko piękne, ale i bardzo praktyczne. Nawet stare, znane kredensy i komody można zmodernizować w stylu nowego pomieszczenia, wymieniając uchwyty, nogi lub wszystko na raz.

W roli jaskrawych akcentów sprawdzają się także obrazy na ścianach, które można wybrać według swoich upodobań. Mogą to być kopie znanych płócien bądź okazy współczesnej sztuki - wybór jest nieograniczony: https://uwalls.pl/obrazy-do-kuchni/ 

Stół

Stół jest sercem jadalni, dlatego warto wybrać coś niezwykłego, aby przyjemnie zaskoczyć gości. Bardzo elegancki jest marmur. Popularne są także stoły z litego drewna, ze stylizowanym "pęknięciem" wykonanym z żywicy epoksydowej.

Można także wybrać inny kształt stołu. Prostokątny stół to domyślna klasyka, ale okrągły lub kwadratowy stół bardziej sprzyja rozmowie, zwłaszcza jeśli przy stole znajduje się wiele osób. Najważniejsze jest, aby rozmiar stołu pasował do wielkości pomieszczenia.

Tapety

fototapety
Fototapeta ze wzorem, składającym się z dużych elementów, wygląda bardziej efektownie, niż z drobnym nadrukiem. Jeśli jadalnia jest wystarczająco przestronna, to możemy położyć jaskrawą tapetę nawet na wszystkich czterech ścianach, ale już nawet jedna ściana z akcentową fototapetą będzie wyglądać świeżo i oryginalnie.

Wybór fototapet jest tak szeroki, że każdy może znaleźć swój idealny motyw. Największy katalog wyjątkowych tapet można obejrzeć tutaj: https://uwalls.pl/ . Złożenie zamówienia jest niezwykle proste, a druk takiej fototapety zajmuje około 1-2 dni. Już za 48 godzin Twoja jadalnia może wyglądać jak ze snu!