Gry o gotowaniu, podobnie jak programy kulinarne, cieszą się niemalejącą popularnością. Nic dziwnego - każdy z nas ma swoje ulubione potrawy, kuchnie świata czy po prostu smaki, które kojarzą się z miło spędzanym czasem. Niezależnie od pory roku planszówki mogą towarzyszyć nam na urlopie, w trakcie weekendowego relaksu czy spontanicznego spotkania w gronie znajomych czy rodziny. Z pewnością gry w gotowanie uruchamiają wyobraźnię i potrzebę rywalizacji. Wertując propozycje tematycznych gier o gotowaniu, możemy trafić na kilka kategorii. Przekonacie się, że gry w gotowanie nie są tylko dla dzieci.

Gry o gotowaniu dla pizzomaniaków

Znajomość składników i najpopularniejszych rodzajów pizzy to tylko początek zabawy w grach planszowych dla fanów włoskiego specjału. W niektórych z propozycji liczy się spostrzegawczość i szybkość, w kolejnych dobra pamięć, a jeszcze w innych strategia lub łut szczęścia. Jedno jest pewne - biznes gastronomiczny z pizzą w roli głównej to punkt wyjścia do rozrywki nad planszówką. Grze towarzyszyć może oczywiście... domowa pizza!

Gry o gotowaniu - azjatyckie smaki

Jeżeli nie jesteście fanami kuchni włoskie, to może spodoba się wam pomysł o azjatyckich smakach. Gry kulinarne zaznajamiają nas z takimi specjałami jak sushi albo ramen. Celem gry karcianej o sushi jest stworzenie jak najlepszego zestawienia z dostępnych składników. Produkty są opisane na kartach i odpowiednio punktowane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w oczekiwaniu na sushi rozegrać partyjkę. 

Gry o gotowaniu - zakupy i inne!

Gdy mamy już za sobą podstawowe gry kucharskie z wąską tematyką, można pójść o krok dalej i sprawdzić swoją wiedzę z ogólnych zagadnień ze świata gastronomii. A tym samym postawić na emocjonującą rozgrywkę dla prawdziwych fanów gotowania. Pomogą w tym gry planszowe z kuchennymi karaluchami zamiast pionków czy... kuchenny poker Magdy Gessler. Możemy wcielić się w szefów kuchni, wykonując kolejne zadania dotyczące przepisów, technik gotowania czy wiedzy na temat składników w kuchni. Po udanej partyjce gry w gotowanie nie tylko będziemy mieć lepszy humor, ale też podstawy do tego, aby przygotować własne popisowe danie! Przydatne będą też gry kulinarne, w której uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności robienia zakupów. Sprawdźcie!

Gry o gotowaniu na słodko

Kolejny dział, który wyjątkowo polubili twórcy gier planszowych, to wszelkiego rodzaju słodkości. Dla młodszych graczy pojawiają się gry kuchenne oparte na regułach memory, w których trzeba wykazać się spostrzegawczością i dobrą pamięcią. Dla starszych dzieci i dorosłych fanów planszówek znajdziemy edukacyjne gry o gotowaniu, które mobilizują do kreatywnego myślenia. Nowe nazwy deserów, fachowa nomenklatura czy po prostu apetyczne zadania - to główne zalety planszówek. Minus jest jeden - przychodzi ochota na słodkości, na szczęście można się na to przygotować, wybierając np. przepisy na ciasta.

A gdy już wybierzemy gry o gotowaniu dla dzieci, to możemy zabawę przenieść do kuchni i wspólnie z najmłodszymi przygotować coś pysznego. Takie kulinarne gry poszerzają umiejętności oraz umilają wspólnie spędzany czas.