Ewa Chodakowska to dla wielu osób guru planu treningowego w domu. Płyty z jej zestawami ćwiczeń, a także posty w social media mają spore grono odbiorców. I nic dziwnego! Ewa Chodakowska przekazując widzę, wskazuje drogę osobom, które chcą zrzucić nadmiar kilogramów i stać się bardziej fit. Podpowiada też, jak ułożyć jadłospis, aby ćwiczenia nie poszły na marne. I dobrze wie, że największą pokusą są słodycze. W książce "Fit and sweet" udowadnia, że fit i słodko wbrew pozorom idzie w parze.

Fit and Sweet - Ewa Chodakowska poleca fit słodkości

Węglowodany to jedno, ale produkty bogate w cukier to drugie. I o tym jest ważny wstęp książki. Słodko-gorzka prawa o słodyczach na początku to uświadomienie nie tylko pod jakimi nazwami "ukrywa się" w produktach słodki smak. To też mały "rachunek sumienia" i miejsce na szczere wyznanie, kiedy sięgamy po słodycze, w jakich okolicznościach i przy jakich emocjach. Chwila zastanowienia nad alternatywami, dla łatwo dostępnych, ale niezbyt korzystnych dla naszego zdrowia i sylwetki propozycji ze sklepu. Są jednak legalne słodycze, po które warto sięgać. I te znajdziemy w książce "Fit and Sweet". Zaczynamy od listy produktów, które warto mieć w kuchni i w lodówce ,a następnie przechodzimy do przepisów. 

Przy każdym przepisie znajdziemy małą ikonkę, która podpowiada, dla kogo szczególnie skierowany jest konkretny fit słodycz. Bez glutenu, bez mleka, bez jaj, ale też w całości wegańskie (więc bez dodatku miodu). Ewa Chodakowska wyróżniła też fit przepisy dla osób, które trenują. Nie tylko zasmakują aktywnym osobom, ale też dodadzą energii. 

Każdy przepis zawiera nie tylko dokładką gramaturę niezbędnych składników i czas przygotowania, ale też kaloryczność porcji, z określeniem zawartości białka, tłuszczów, węglowodanów i błonnika.

Fit przepisy na słodko

Pierwszy rozdział to kulki, batony i czekolady - wszystko domowej roboty, z jasną listą składników i bez ukrytego cukru. Sprytnie będzie przygotować je na zapas i częściowo zamrozić. Kulki twarogowe, kulki z ciecierzycy czy baton kokosowy mogą przydać się w momencie ochoty na "coś słodkiego". To tylko część z propozycji! 

Kolejny rozdział to fit ciasto! Ciasta w polskiej kuchni to punkt obowiązkowy, niegdyś zawsze podawany jako podwieczorek po niedzielnym, sporym obiedzie. Lepiej nie iść na łatwiznę i nie wybierać gotowych ciast, które mają w składzie sporo zbędnego cukru czy chemicznych dodatków. Warto przygotować fit wersję ciast. Brownie, sernik, ciasto marchewkowe, szarlotka, a także orzechowiec ze sporą ilością masła orzechowego i orzeszków ziemnych z polewą czekoladową - zapowiadają się naprawdę słodko! Są też propozycje sezonowe, jak sernik na zimno czy piernik.

Masz tylko 20 minut, żeby zrobić coś słodkiego? Rozdział z deserami na szybko rozwiąże ten problem. W książce "Fit and Sweet" Ewy Chodakowskiej znajdziemy też przepisy na lody i sorbety, a także wykwintne propozycje odpowiednie na przyjęcie gości - panna cotta (oczywiście w wersji fit!), muffiny czy fit fondue czekoladowe sprawdzą się na stole.

Jeżeli do tej pory słodycze kojarzyły Wam się jedynie z batonikiem kupowanym przy kasie czy ciachem u babci, to czas to zmienić! Domowej roboty fit desery i słodycze, a także fit ciasto łatwo możecie zrobić w domu. Po pierwszej próbie łatwo wejść w fit świat na całego!