Fikus jest popularną rośliną w polskich domach. Nic dziwnego – nie jest szczególnie wymagający. Zdarza się jednak, że traci liście. Co zrobić, żeby temu zapobiec? Jest na to prosty sposób. W dodatku po tej "kuracji" staną się one jeszcze bardziej bujne, błyszczące i okazałe.

Co zrobić, żeby fikus w mig odżył?

Domowy nawóz do fikusa przygotujecie z łatwością. Wystarczy, że nalejecie wodę do szklanki i odczekacie całą noc. Po tym czasie wylejcie połowę wody, a zamiast tego wlejcie 50 ml piwa. Ważne jest jednak, żeby trunek był odgazowany – powinien odstać jakiś czas.

Podlewajcie roślinę tą miksturą dwa razy w miesiącu, a już po naprawdę krótkim czasie zauważycie efekty. Na taki nawóz dobrze będą reagować także storczyki. Zwietrzałe piwo zawiera cenne węglowodany oraz witaminy z grupy B

Inne domowe nawozy do fikusa

Jako nawóz do fikusa dobrze sprawdzą się też fusy po kawie – są one bardzo wartościowe dla roślin. Możecie też wykorzystać skorupki jaj, ale też drożdże w połączeniu z ciepłą wodą.

Żeby wasze rośliny były piękne i bujne użyjcie żelatyny – jest to uniwersalny nawóz, który sprawdzi się do wszystkich roślin. Należy ją rozpuścić w szklance gorącej wody i poczekać aż się rozpuści. Następnie dodajcie do roztworu litr wody i podlewajcie tym specyfikiem wasze kwiaty.