Od południa po północ Polski – jesienią dynie zasypują stragany, a miejscówki w klimacie farm dyni odwiedzają całe pokolenia wielbicieli pomarańczowych, białych, zielony, a nawet niebieskich odmian dyni. Gdzie się wybrać? Co zobaczyć, kupić i zjeść? Oto nasz mini przewodnik i TOP4 miejsca dla dyniomaniaków. Zobaczcie, jakie atrakcje szykują w tym roku JEdynie, Farma dyń Pumpkin Farm Warsaw, Dynioland i Dyniowe Love.

Farmy dyń, dyniowe uprawy czy stragany pełne różnych odmian warzyw najlepiej odwiedzać z aparatem w dłoni. Zakupy spożywcze to jedno, ale utrwalone w kadrze piękne skarby jesieni wyjątkowo będą cieszyć oko! Szczególnie, gdy wybierzemy aparat do fotografii natychmiastowej. Dzieciaki (ale też dorośli!) ze zdjęcia na piramidzie z dyni czy tuż obok dyni gigant z dynią baby boo na dłoni będą zachwyceni!

Biała dynia baby boo i inne specjały - targ rolny JEdynie

JEdynie to targ rolny w Wawrzeńczycach, 30 km od Krakowa. Hitem są nie tylko baby boo, czyli słynne małe białe dynie z mediów społecznościowych. Ten adres powinni znać wszyscy fani warzywnych zakupów, bo JEdynie to moc kolorów, wyborów sezonowych produktów, a w okresie jesiennym to prawdziwa gratka dla fanów dyń. Ten sezonowy sklepik przeżywa prawdziwy szturm właśnie na dyniobranie. Nie dziwnego, sprzedawcy sami zachęcają do kupowania wszystkich odmian z wygodną, praktyczną ściągą kulinarną. I tak wiadomo, m.in. która dynia do pieczenia będzie najlepsza, która dynia na surowo nie odbije nam się czkawką, a z jakiej dyni zrobić lody. Taki przekaz reklamowy lubimy! Śledźcie @JEdynie po więcej smaczków z południa Polski.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gospodarstwo Rolne JEdynie (@je_dynie) Wrz 18, 2020 o 11:05 PDT

Dynia Acorn i farma dyniowa - Pumpkin Farm Warsaw

Farma dyń w warszawskim Wilnowie to jedna z najbardziej obleganych miejscówek przez dyniomaniaków w środkowej Polsce. Z jednej strony to ogromny stragan z przysmakami do kuchni, m.in. kilka odmian dyni Acorn - w tym rzadka biała, musquee de provence, hokkaido, dynia makaronowa, dynia masłowa czy dynia orzechowa. W ofercie także dynia bezłupinowa, kamo-kamo, czy dynia niebieska. Ta lista to dopiero początek, bo farma dyniowa skrywa jeszcze wiele odmian – również mniej znanych. Z drugiej to atrakcja dla rodziców z dziećmi, aby edukować najmłodszych o uprawie warzyw.

Wstęp indywidualny jest biletowany - 20 zł za osobę dorosła i 10 zł dla dzieci. Farma dyniowa Pumpkin Farm Warsaw od 5 września 2020 do 31 października otwarta jest 7 dni w tygodniu w godzinach 9-18. W 2020 roku teren farmy dyń jest trzykrotnie większy, żeby można było swobodnie zachować bezpieczną odległość.

Dynioland, czyli dynie gigant i carving nie tylko na Halloween

Dynioland to farma dyń zlokalizowana zaledwie 30 km od centrum Warszawy. Nieopodal Zalewu Zegrzyńskiego znajduje się Farma Smyków. Właściciele organizują wycieczki dla grup zorganizowanych (szkoły, przedszkola i inne), ale zapraszają też indywidualnych odwiedzających. Szczególnie dyniomaniaków – Dynioland to ponad 30 różnych dyń, w tym dynie giganty, ważące około 400 kg. Dla jeszcze lepszej ekspozycji dyń nie mogło zabraknąć piramid dyniowych, a także aranżacji ze słomy czy labiryntu w kukurydzy. Specjalne pokazy carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, to jeszcze większa szansa na docenienie możliwości, jakie dają dynie w kuchni! Wejście biletowane – 10 zł od osoby.

Dyniowe Love - sernik z dyni, dynia baby boo i niebieska hokkaido

Dyniomaniacy znajdą też swoje miejsce na północy Polski. Niecałe 20 minut drogi od Gdańska mieści się Dyniowe Love. To skarbnica przysmaków na sezon na dynie! Rotmanka, a dokładniej ulica Zaczarowana, to punkt docelowy, jeśli chcecie zaopatrzyć się w dorodne hokkaido, pyszne dynie makaronowe czy śliczne dynie ozdobne - idealne na Halloween czy piękny jesienny wieniec ozdobny.

W sezonie jesień 2020 obowiązuje opłata 5 zł wstępu na teren farmy dyń przepełnionej okazami idealnymi do zdjęć amatorskich lub profesjonalnych sesji fotograficznych. I można zaopatrzyć się w egzemplarze do swojej kuchni i jadalni - dynia acorn, biała dynia baby boo czy blue kuri, czyli niebieska dynia hokkaido, to tylko część z oferty. Na miejscu możecie też skosztować potraw z dyni w bistro - hitem dla dyniomaniaków będzie sernik z dynią.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dyniowe love & Flowers farm (@dyniowelove) Wrz 8, 2020 o 7:34 PDT