Wraz z pierwszym września i tuż przed szkolnym dzwonkiem, rodzice zastanawiają się, co na drugie śniadanie powinny jeść ich pociechy. Śniadanie do szkoły nie musi spędzać snu z powiek! Powyższe konkretne propozycje w galerii udowadniają, że zarówno drugie śniadanie do szkoły dla niejadka czy nastolatka, to pestka, jeśli przygotujemy sobie kilka pomysłów i patentów.

Co zjeść na drugie śniadanie

Co na drugie śniadanie do szkoły - na to pytanie warto odpowiedzieć sobie wcześniej niż w trakcie porannej gonitwy pierwszego dnia szkoły. Warto też wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie pojemniki na śniadanie do szkoły. Popularna śniadaniówka to przyjaciel i mamy lub taty, i dziecka. Nie musi być perfekcyjnie ułożona niczym japońskie bento. Oczywiście jest to frajda i takie śniadanie do szkoły zrobi wrażenie na rówieśnikach, ale na początek warto zacząć od małych kroków. 

Śniadaniówka - pojemniki na śniadanie do szkoły

Pomysł i przepisy to jedno. Druga, istotna kwestia, to sposób zapakowania. Przydatne będą z pewnością pojemniki na śniadanie do szkoły. Szczelnie zamykane na zatrzaski, w różnych rozmiarach w zależności od propozycji na konkretny dzień. Taka śniadaniówka przetrwa nawet rzucanie plecakiem pod ścianę. Jeśli w plecaku lub torbie zawsze brakuje miejsca, praktyczniejsza będzie śniadaniówka składana - po zjedzeniu posiłku łatwo i w kompaktowy sposób zmniejszyć jej rozmiar. Można też zadbać o pojemniki w wygodnej torbie z troczkami.

Na zmienne temperatury - zarówno w drodze do szkoły, jak i w klasie, przyda się termotorba na lunchbox. Praktyczna i wygodna torba może stanowić osobny pojemnik, który wygodnie zapakujemy do samochodu czy przetransportujemy komunikacją miejską. Co ważne - trzyma odpowiednią temperaturę zarówno zimnych, jak i ciepłych posiłków na drugie śniadanie do szkoły.

Ważne, aby pojemniki na śniadanie umyć tuż po powrocie ze szkoły. Niestety, ale przenoszone kilka dni mogą przejść nieestetycznym zapachem. Lunchbox na drugie śniadanie do szkoły może też zawierać komplet sztućców - to przyda się, kiedy wymyślimy na drugie śniadanie np. sałatkę makaronową.

Śniadanie bez chleba

Popularna i nieco stygmatyzowana buła z serem może odejść do lamusa. Śniadanie do szkoły nie musi być nudne, a w dodatku powyższe propozycje w galerii udowadniają, że śniadanie bez chleba może być smaczne! Wybierzmy zamiast niego surowe i obrane warzywa z ulubioną pastą lub hummusem - porcja cieciorki jako wartościowych strączków to strzał w 10! Śniadanie bez chleba to też wspomniane już... bento, czyli śniadanie do szkoły z ryżemJapońska sztuka układania jedzenia w lunchbox to inspirujące propozycje. Jeśli już robiliście sushi, to śniadanie do szkoły z ryżem zrobicie gładko. Jeśli nie - wypróbujcie na początek mango sushi lub sushi maki z ogórkiem.

Drugie śniadanie do szkoły dla niejadka

Drugie śniadanie do szkoły dla niejadka może mieć kształty postaci z bajek, ale często wystarczy atrakcyjne podanie jak wspomniane szaszłyki z owoców i warzyw czy ruloniki z szynki i dodatków. Lunch box pełen takich łakoci będzie kuszącą propozycją dla każdego. Dobrze, jeśli dziecko samo wybierze lub narysuje ulubione składniki, aby potem znaleźć je na drugie śniadanie do szkoły. Jak widać, wybór, co na drugie śniadanie do szkoły przygotować, jest naprawdę spory. Niech nasza głowa będzie otwarta niczym śniadaniówka na koniec dnia, a gwarantujemy, że drugie śniadanie do szkoły będzie zdrowe i smaczne! A przede wszystkim... zjedzone.