Makrama to znana od wieków technika ozdobnego wiązania sznurków, bez użycia igieł, szydełek i drutów. Można z jej pomocą stworzyć najróżniejsze dzieła - począwszy od ozdób na ścianę i torebek po większe elementy, takie jak półki ścienne czy abażury.

„Domowe makramy” opublikowane przez wydawnictwo Słowne pomoże wam rozpocząć przygodę z tą starożytną sztuką, niezależnie od tego, czy macie już doświadczenie w tworzeniu rękodzieła, czy też chcecie powziąć nowe hobby.

Poradnik wyróżnia się niezwykle prostym i informacyjnym językiem. Wykonanie poszczególnych kroków ułatwiają liczne zdjęcia. Zawarte w pierwszym rozdziale instrukcje wykonywania podstawowych splotów z pewnością zainspirują was do tworzenia autorskich dekoracji w stylu boho.

Domowe makramy – o autorce

Susanna Uusitalo to ceniona autorka aż 10 książek o rękodziele. Jeśli spodobała się wam jej „Magia szycia. 40 projektów z wykrojami na każdą okazję”, koniecznie sięgnijcie po jej najnowszą pozycję. Stanowi ona świetne źródło informacji dla początkujących, jak i inspiracji dla bardziej zaawansowanych.

Domowe makramy – drobne dekoracje i dodatki do domu

Przygodę z makramami warto zacząć od nauki dwunastu podstawowych splotów, szczegółowo opisanych na samym początku poradnika (s. 10–15). Ich wykonanie możecie utrwalić wykonując ozdoby ścienne (s. 40–48), które będą idealnym uzupełnieniem każdego boho wnętrza. Gdy już opanujecie technikę plecenia sznurków, będziecie w stanie stworzyć dekoracje takie jak praktyczne przyborniki ścienne (s. 84–89), które pomieszczą wszystkie wasze akcesoria kuchenne, czy też stylowe jutowe dywaniki (s. 94–97), dzięki którym przebywanie w kuchni stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Domowe makramy – większe elementy wystroju

Marzy się wam taras w stylu boho, na którym w spokoju będziecie mogli wypić poranną kawę lub spotkać się ze znajomymi na wieczornej kolacji? Dzięki zawartym w poradniku, szczegółowym instrukcjom wykonania wygodnych leżaków (s.66–71) czy też pięknego  abażura z frędzlami (s.90–93), urządzicie go samodzielnie i to nie wydając przy tym majątku. Miłośnikom takiego wystroju na pewno przypadnie do gustu również zaproponowana przez autorkę praktyczna, pleciona półka (s. 60–65). Dzięki niej w końcu będziecie w stanie pomieścić i wyeksponować wszystkie wasze książki kucharskie.

Domowe makramy – idealne na prezent

Poradnik „Domowe Makramy” to również idealne źródło inspiracji na własnoręcznie stworzone prezenty. Przedstawione w nim pomysły na domowe dekoracje z pewnością ucieszą niejednego miłośnika stylowych wnętrz. Pleciona torebka diy, czy też ozdobny bieżnik mogą stanowić świetny prezent na urodziny lub dzień matki. Sama książka to z kolei idealny podarunek dla wielbicieli rękodzieła.

Jeżeli więc szukacie nowego, interesującego hobby, albo też chcecie sprawić przyjemność najbliższym „Domowe makramy” to pozycja zdecydowanie dla was.