Ten artykuł często ląduje w naszych koszykach, ale dietetyk zdecydowanie odradza jego spożywanie. Krótkie wideo, w którym opisuje on skład popularnego produktu z Biedronki obejrzało już ponad milion użytkowników. Zobaczcie, o jakim produkcie mowa, a już więcej nie chwycicie go w sklepie.

Czego lepiej nie kupować w Biedronce?

Michał Wrzosek to doktor dietetyki, który zyskał ogromną popularność w sieci, dzięki serii krótkich materiałów wideo, w których dzieli się radami na temat zdrowego odżywiania i ocenia znane i lubiane produkty z marketów. W jednym z ostatnich takich nagrań wziął pod lupę parówki i kategorycznie odradził ich kupowanie. Wszystko za sprawą fatalnego składu, gdyż zawierają one tylko 55% mięsa i to nie zwykłego, a tak zwanego MOM, czyli mięsa oddzielonego mechanicznie. Tuż za nim, na drugim miejscu w składzie znajdują się skórki z kurczaka, a cała reszta to sam tłuszcz i dodatki. Jak podsumowuje to sam dietetyk "Takie produkty w ogóle nie powinny być w sprzedaży dla ludzi."

@michal_wrzosek Tego produktu nie kupuj w Biedronce❗ #jedzenie #zakupy #dieta ♬ dźwięk oryginalny - Dr Dietetyki Michał Wrzosek

Jak kupić dobre parówki?

Choć parówki nie są najzdrowszym produktem spożywczym i nie należy jeść ich zbyt często, to, o ile wybierzemy te z dobrym składem, mogą one pojawiać się w naszym jadłospisie. Jak wybrać najlepsze parówki? Wystarczy, że podczas kolejnych zakupów będziecie dokładnie czytali etykiety i zwracali uwagę na ich składy. Dobre parówki powinny mieć krótką listę składników, a na pierwszym jej miejscu co najmniej 90% mięsa, a ich cena nie może być niższa niż 5 złotych za kilogram.