Spieszmy się jeść truskawki, tak szybko się kończą! Sezon na nie trwa nieco ponad miesiąc, więc musimy wykorzystać go w pełni - nasze stoły będą uginać się od różowych smakołyków. Jakie desery z truskawek warto przygotować tego lata?

Desery z truskawek na ciepło

Truskawki podane na ciepło są wyjątkowo pyszne. Może niecodziennie, zwłaszcza w okresie upałów, mamy ochotę na gorący podwieczorek, ale czasami niektórym daniom po prostu trudno się oprzeć. Wróćcie do czasów dzieciństwa i zróbcie makaron albo ryż z truskawkami, świetne są też kluski na parze polane truskawkowym sosem. To wprawdzie bardziej obiad niż deser, ale czy w letnim upale nie może być i jednym i drugim? 

Pysznym pomysłem na deser są też placki lub naleśniki z truskawkami albo budyń czy kisiel z dodatkiem świeżych owoców. A dla fanów kruszonki - truskawkowe crumble!

Sprawdź też: Ciasto z truskawkami - 11 propozycji na pyszny deser

Desery z truskawek na zimno

Desery z truskawek na lato przeważnie są jednak zimne. Jeśli upał szczególnie wam doskwiera i nie macie ochoty spędzać wiele czasu w kuchni, przygotujcie prosty koktajl truskawkowy albo truskawkową galaretkę. 

Dzieciom z pewnością zasmakują lody truskawkowe, a dla dorosłych proponujemy tiramisu z truskawkami i biszkoptami nasączonymi alkoholem. Macie ochotę na coś jeszcze ciekawszego? Zróbcie chłodnik truskawkowy!