Dalgona coffee to odpowiedź na nudę związaną z przymusową izolacją w trakcie pandemii koronawirusa. Instagram przepełniony jest zdjęciami i filmikami oznaczonymi #dalgonacoffee (ponad 96 tysięcy) z przygotowań tego kawowego napoju. Nic w tym dziwnego, dalgona coffee wygląda spektakularnie i wymaga tylko trzech składników (pomijając dodatek gorącej wody).

Dalgona coffee – składniki i przygotowanie

Aby przygotować dalgona coffee potrzebne będą składniki, które większość osób ma w kuchni. Są to 2 łyżki gorącej wody, 2 łyżeczki drobnego cukru, 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej i pół szklanki mleka. Napój dalgona coffee występuje w wersjach na zimno i na ciepło. Chcąc napić się gorącej kawy wystarczy podgrzać mleko.

Kawę z cukrem i wodą umieszczamy w szklance i mieszamy. Następnie spieniamy przy użyciu rózgi, spieniacza do mleka lub tłoku małego french pressa. Najłatwiej i najszybciej osiągnąć delikatną pianę za pomocą spieniacza używanego do cappuccino albo tradycyjnego miksera ręcznego. Tak przygotowaną kawową pianę układamy na wierzchu ciepłego lub zimnego mleka. Dla zwiększenia słodyczy można dodatkowo używać syropów smakowych, syropu klonowego lub zetrzeć na tarce cukierki karmelowe.