Mit 1: Woda filtrowana jest destylowana, a więc całkowicie pozbawiona minerałów i niezdrowa.

Fakt: Filtrowanie wody kranowej przy użyciu filtra dzbankowego nie powoduje całkowitej demineralizacji wody. Usuwany jest tylko nadmiar soli wapnia odpowiedzialnych za powstawanie kamienia w procesie gotowania. Przefiltrowanej wody nie można porównać z wodą destylowaną, która jest całkowicie zdemineralizowana i nie jest przeznaczona do picia. Filtr nie posiada zdolności usuwania zawartego w wodzie kranowej sodu czy potasu, zatem pozostają one w jej składzie. Nowością na rynku są filtry, które nie tylko oczyszczają, ale dodatkowo wzbogacają wodę w cenne jony magnezu, np. filtr magnezowy Dafi.

Mit 2: Przefiltrowaną wodę należy przegotować przed spożyciem.

Fakt: Nie ma takiej potrzeby. Woda dostarczona przez wodociągu spełnia normy bezpieczeństwa. Osoby dorosłe mogą  bez obaw spożywać wodę bezpośrednio z filtra, który dodatkowo poprawia jej jakość. A zatem przefiltrowana woda nie wymaga przegotowania, jeśli ma posłużyć zaspokojeniu pragnienia.

Mit 3: Dzieciom i niemowlętom nie można podawać przefiltrowanej wody

Fakt: Zgodnie z opinią Instytutu Matki i Dziecka woda filtrowana jest bezpieczna i zalecana do spożycia oraz przygotowywania posiłków dla dzieci powyżej 1-ego roku życia.

Mit 4: Filtrowanie wody jest drogie

Fakt: Filtry dzbankowe to opłacalna inwestycja, pozwalająca oszczędzić na zakupie wody butelkowanej. Ceny urządzeń kształtują się w zależności od modelu dzbanka oraz  wydajności  filtra i mieszczą się w przedziale od 10 do 18 zł.
Filtrowana woda kranowa jest ok. 10-15 razy tańsza od dostępnej w sklepach wody butelkowanej. Ponadto decydując się na zakup dzbanka, propagujemy proekologiczne zachowania.

Mit 5: Dzbankowe filtry do wody pitnej wykonane są z takiego samego plastiku co butelki.

Fakt: Dzbanki filtrujące Dafi wykonane są z atestowanych tworzyw sztucznych, które nie zawierają niebezpiecznego związku chemicznego BPA (bisfenoli typu A), mogącego negatywnie oddziaływać na zdrowie. Wszystkie dzbankowe systemy posiadają atest PZH, pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, niemiecki Certyfikat LGA.

Mit 6: Woda butelkowana jest zdrowsza od wody kranowej

Fakt: Przefiltrowanie wody kranowej przy użyciu filtrów do wody  Dafi sprawia, że jakością nie ustępuje wielu popularnym wodom butelkowanym, a nawet niejednokrotnie ją przewyższa. Wody butelkowane również podlegają procesowi filtracji. Zwróć uwagę na tę informację na każdej etykiecie wody ze sklepu - zazwyczaj jest ona podana drobnym drukiem. Należy pamiętać też, że woda z wodociągów musi spełniać wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. W związku z tym jedyne, co może utrudniać jej bezpośrednie spożycie to niewłaściwy smak i zapach spowodowany podróżą przez rury i dezynfekcja chlorem. Filtry eliminują te problemy. Zostało to potwierdzone przez niezależne i akredytowane  laboratoria badawcze wody.

Koniec domysłów!
Teraz chyba już nie masz wątpliwości, że filtrowanie wody kranowej jest najszybszym, najtańszym i najwygodniejszym sposobem uzyskania wody pełnej smaku i zdrowia. Jej niewątpliwym atutem jest to, że może być zawsze dostępna od ręki, bez konieczności wychodzenia z domu do sklepu. Woda przefiltrowana jest idealna do zaspokajania pragnienia, parzenia kawy czy herbaty, a nawet przyrządzania na jej bazie posiłków dla całej rodziny.