Filmy udostępnione przez Gutek Film będą pojawiać się na stronie Ninateki pomiędzy 25 czerwca a 3 września. Oferta filmowa będzie się zmieniać co tydzień. Na początek zaproponowano film „Ava”, który opowiada losy 13-letniej dziewczynki, która zmaga się z chorobą oczu i wkrótce stanie się niewidoma. Ta informacja sprawia, że Ava staje się odważniejsza i bardziej zbuntowana. My, widzowie będziemy śledzić jej perypetie przez prawie dwie godziny. Niech zachętą będzie fakt, że film został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowy w Cannes. Często podkreśla się, że ten film jest najgłośniejszym francuskim debiutem ostatnich lat. Warto przekonać się, dlaczego wzbudza tyle emocji.

W repertuarze Ninateki poza wspomnianą Avą znajdą się takie filmy jak „Jak ojciec i syn”, „Gimme Danger”, „Siostra twojej siostry”, „Control”, „Mistrz”, „Magical Girl”, „Kurt Cobain: About a Son”, „Nasza młodsza siostra” i „Frank”.

Wieczór filmowy w domu – jak go przygotować?

Aby skorzystać z pełnej oferty filmów dostępnych na stronie Ninateki, potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu. Filmy są do obejrzenia za darmo, bez reklam i bez potrzeby dodatkowego logowania. Aby seans filmowy był przyjemniejszy, warto zainwestować w prosty rzutnik. Wystarczy wyświetlić obraz na czystej ścianie lub na specjalnym tle do projektorów multimedialnych.

Na maraton filmowy w rodzinnym gronie warto przygotować proste przekąski. Niemal obowiązkowo powinien pojawić się popcorn. Prażona kukurydza może być przygotowana w garnku o grubym nieprzywierającym dnie, za pomocą mikrofalówki lub przy użyciu specjalnej maszynki do popcornu. Wybór należy do was! Gdy chodzi o napoje, to warto przygotować domową lemoniadę. Napój świetnie będzie wyglądać w charakterystycznym słoju z kranem. Dzięki temu za jednym razem przygotuje się większą porcję i nie trzeba będzie przerywać oglądania. Dla osób chcących zorganizować prawdziwą noc filmową przyda się łyk kawy. Tutaj można wybierać pośród licznych kaw na zimno np.: frappucino, cold brew lub tonic espresso.