#1 @symmetrybreakfast

Podkradanie pyszności z talerza czy mała zazdrość z powodu nierównych porcji napoju to punkty zapalne, które mogą zepsuć nawet najsmaczniejsze śniadanie. A kłótni można uniknąć w bardzo kreatywny sposób! Rozwiązanie znalazła autorka profilu SymmetryBreakfast. Przygotowuje idealne posiłki o poranku, które śmiało mogłyby być swoim lustrzanym odbiciem! Symetrycznie układa nie tylko składniki na talerzu, ale też kubki i szklanki (zazwyczaj w takim zestawieniu na kawę, herbatę lub soki) i dekoracje do zdjęcia. Czasami to domowe układanki, a czasami test dla kucharzy z różnych lokali, czy w ten sam sposób podają popisowe dania. Tak czy inaczej - jest smacznie i pięknie! Bardzo inspirująco.

#2 @_delighted

Patrząc na zdjęcia autorstwa Agaty, chciałoby się zapytać: czy to jedzenie, czy doskonała praca grafika? A jednak! Na profilu architektki z Katowic możemy zobaczyć pyszne propozycje na śniadanie wraz z podpowiedziami, jak uzyskać efekt niebieskiego jak niebo jogurtu, czekoladowych gwiazdek czy fantazyjnych kształtów owoców. Na talerzach i w misach możemy znaleźć inspiracje jak podać kanapki na słodko, ułożyć smoothiebowl i jak w nieoczywisty sposób podać dobrze znane produkty np. kiwi czy truskawki. Co ważne, przepisy można dopasować do różnych pór roku - zmrożone maliny mają swój czar na Instagramie!

#3 @lokokitchen

Po obejrzeniu profilu Lauren Ko trudno poprosić o "kawałek" jednej z jej tart. Tak precyzyjnie udekorowane ciasto lub deser to coś, na co można patrzeć bez końca! Podziwiając nie tylko pomysł na geometryczne wzorki z mango czy zawijasy z jabłek, ale przede wszystkim doceniając precyzję układania takich jadalnych dekoracji. Trudno zdecydować, czy bardziej wciągające są figury z owoców, czy zapieczone kratki z ciasta - ale może warto samodzielnie, np. w trakcie weekendu, spróbować je odtworzyć? To na pewno smakowity trening cierpliwości i skrupulatności.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lauren Ko (@lokokitchen) Mar 7, 2019 o 10:14 PST

#4 @ciastkazkremem

Profil pracowni cukierniczej i pastelowego pop upu to uczta dla oka! I spora zachęta, aby zapisać w kalendarzu kolejną odsłonę wydarzenia i czatować na słodkie dzieła sztuki autorki całego zamieszania. Z jednej strony torty o połączeniach składników, kolorów i tekstur, o jakich śniło się niewielu, a z drugiej apetyczne makaroniki, wypasione sandwiche na słodko, muffiny, pączki... Wymieniać można jeszcze dalej, bo pomysłów w tej drużynie nie brakuje! Sami zobaczcie - pod warunkiem, że macie pod ręką coś słodkiego!

#5 @idafrosk

Żaba z jabłek, króliczki i kurczaki z naleśników, a może łabędzie z bananów? To tylko garstka pomysłów, jak zachęcić do jedzenia nawet największego niejadka. Ida Frosk opanowała do perfekcji twórcze podawanie śniadań i przekąsek, a zasłynęła też ze zdjęć talerzu i... swoich skarpetek w tle. I choć autorka obecnie nie publikuje nowych treści, to dotychczasowe posty są wystarczająco dużą inspiracją, aby zacząć kreatywnie przygotowywać posiłki dla siebie i bliskich.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez idafrosk (@idafrosk) Mar 7, 2014 o 11:51 PST