Zdrowe Zakupy

Pierwsza aplikacja, która pomoże wybierać lepsze wersje ze sklepowych półek to Zdrowe Zakupy. Z jej pomocą dowiecie się, jakie E zawierają ulubione przez was przekąski oraz jak wpływają na wasz organizm. Bogata baza (aż 3 00000!) wskazuje alergeny, gluten, cukry proste (w tym syrop glukozowo-fruktozowy) czy tłuszcze utwardzone. Niezwykle przydatne okazuje się zdrowsza lista produktów będących alternatywą do zeskanowanego. Jeżeli jesteście uczuleni na konkretny składnik, Zdrowe Zakupy podpowiedzą wam, jakie objawy mogą towarzyszyć po spożyciu określonych wyrobów.

„Wiesz, co jesz”

Ta aplikacja jest skanerem etykiet, który wskazuje składniki oraz czy służą naszemu organizmowi. Z jej pomocą można sobie wybrać profil żywieniowy, który będzie stworzony na podstawie alergii i nietolerancji żywieniowych. Sprawdzicie, jakie produkty będą służyć np.: profilaktyce nowotworowej. Ciekawostką jest, że aplikacja może być rozszerzona o wykupienie profilu dietetycznego stworzonego przez zawodowych specjalistów do spraw żywieniowych. Jeżeli chcecie przejść na dietę, to możecie ją stworzyć w oparciu o swoje potrzeby. Po prostu zeskanuj produkty i filtruj wyniki.

 

 

„E-kody Free: Sprawdź, co jesz!”

Kolejna aplikacja, którą sprawdzicie substancje kryjące się pod literą E i dopasowanymi do niej numerami. Dzięki niej zobaczycie, że nie zawsze jest im przypisana szkodliwość. Pod kodami znajdują się również witaminy lub przeciwutleniacze. Ten program przyda się wegetarianom, którzy nie chcą spożywać ukrytych produktów odzwierzęcych albo młodym matkom, które chcą karmić swoje dzieci jak najbardziej naturalnym jedzeniem.

„Open Food Facts”

„Open Food Facts” to anglojęzyczna aplikacja, która zawiera 1731 polskich produktów. Po zeskanowaniu kodu lub produktu dostaniecie informacje o składzie i wartościach odżywczych. Istnieje możliwość porównywania produktów między sobą, wybrania klasy wartości odżywczej i wyszukania żywności wysoko przetworzonej. Jako jedyna z aplikacji podkreśla, że jej treści mają podłoże naukowe i czerpią z aktualnych badań.