Znasz to uczucie, gdy wchodzisz do sklepu z domowym AGD i wszystko, ale to absolutnie wszystko ci się podoba. Chcesz mieć każdą rzecz, a oczami wyobraźni widzisz, jak przygotowujesz najpyszniejsze dania, niczym w restauracjach z gwiazdką Michelin? Bo my doskonale. W końcu kupujesz kilka z tych wymarzonych sprzętów i... okazuje się, że albo wcale nie ułatwiają ci życia, albo po prostu — zbierają kurz. Czy to oznacza, że lepiej nie wydawać pieniędzy na tego typu przedmioty? Zdecydowanie nie. Jak zatem wybrać odpowiednie kuchenne sprzęty? Na co konkretnego zwrócić uwagę?

Wybieraj z głową

To podstawowa zasada, która tyczy się zakupów w ogóle — niezależnie czy chodzi o urządzenia AGD, wybór dekoracji, ubrań, czy artykułów spożywczych. Zanim coś kupisz, zadaj sobie podstawowe pytanie: "Czy ja aby na pewno tego potrzebuję? Jak często będę tego używał?". 
Decydując się na urządzenia AGD, warto sprawdzić ich parametry techniczne, a więc ilość programów, rodzaj i moc silnika, pojemność, energooszczędność. Zwróć również uwagę na opinię na temat produktów w sieci. To z pewnością ułatwi selekcję.
Słowem kluczem w czasie zakupów powinna być fraza "inteligentny sprzęt". Twoje urządzenie ma pomagać, wspierać i inspirować. Dobrze, jeśli będzie użyteczne, intuicyjne i proste w obsłudze. 
Przemyśl też kwestię designe'u. Czy wybrany model będzie pasował do twojego wnętrza? Czy podkreśli jego styl i nie zaburzy harmonii? 

Jakie inteligentne urządzenia warto mieć w swojej kuchni? Oto top 4 produkty

Robot kuchenny Sencor STM 7910To podstawa zarówno dla osób, które stawiają w kuchni pierwsze kroki, ale i dla profesjonalistów. Z robotów kuchennych korzystają wybitni szefowie kuchni i nie ma co się dziwić, bo te sprzęty ułatwiają życie. Są w stanie wykonać szybciej wiele czynności, które ręcznie zajęłyby sporo czasu. 
Jeśli więc gotujesz zupy, blendujesz warzywa lub owoce, pieczesz ciasta, trzesz warzywa na surówki, kroisz w plastry, szatkujesz lub ubijasz śmietankę na krem do tortu (oraz wiele, wiele innych czynności), to robot kuchenny Seoncor jest dla ciebie. 
Urządzenie wyposażono w profesjonalny korpus metalowy oraz naczynie ze stali nierdzewnej z uchwytem i podziałką. Robot jest niezwykle intuicyjny, designerki i dodatkowo zawiera wiele akcesoriów (między innymi mieszadło, trzepaczkę, młynek, hak, foremki do ciast, tarki i inne. 

Inteligentny grill kontaktowy SencorMyślisz, że grilować można tylko latem? Mamy dla ciebie dobrą informację. Smakiem pieczonej kiełbaski lub warzyw możesz delektować się niezależnie od pory roku. To wszystko za sprawą grilla kontaktowego. Urządzenie posiada 7 inteligentnych funkcji oraz program ręczny. Efekt? Możesz liczyć na doskonały smak. Zdejmowane płyty grillowe można myć w zmywarce, co znacznie ułatwia życie. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w czujniki automatyczne do pomiaru grubości i ustawiania temperatury. Zdecydowanym udogodnieniem jest wyświetlacz, który pokazuje fazy procesu pieczenia. 

Frytkownica beztłuszczowa z termoobiegiem VITA marki SencorKochasz frytki, ale rzadko pozwalasz sobie na tę przyjemność, ze względu na ilość tłuszczu, używanego do przygotowania tych pyszności? Zapomnij o tym. Wszystko dzięki frytkownicy beztłuszczowej. Urządzenie posiada 5 opcjonalnych programów przygotowywania posiłków, inteligentny wyświetlacz LED i dotykowy panel sterowania. A jak działa? Szybko i intuicyjnie. Nagrzewa się w zaledwie 3 minuty. Możesz w niej przygotować nie tylko ziemniaki, ale i udka z kurczaka, smażonego kurczaka oraz stek. 

Czajnik Sencor

Po pierwsze — jest designerski i robi wrażenie. Ciemna obudowa, klasyczny wzór i świetny profil sprawiają, że to urządzenie dosłownie rozgości się w twojej kuchni. Czajnik występuje w dużej pojemności - 1,7 l. Posiada specjalny wylot uniemożliwiający skapywaniu wody. Dodatkowo uwagę zwraca moc - 2 200 W, która świadczy o szybkości działania. To co, gotowa na kawę lub herbaty w nowoczesnym stylu?

A ty, jakie urządzenia dopisałabyś do tej listy?