Filtry podzlewozmywakowe

To jak szkodliwy dla naszej planety jest plastik wiadomo już od dawna. Szacuje się, że w morzach znajduje się około 150 ton tego surowca. Ma to ogromny wpływ na funkcjonowanie wszystkich żywych organizmów, w tym również ludzi. Nie wiadomo jeszcze do końca, w jaki sposób nadmiar plastiku w otoczeniu wpływa na nasze zdrowie, ale pewne jest, że wpływ ten jest bardzo negatywny. Substancje zawarte w plastikowych opakowaniach mogą przenikać do żywności lub napojów, w tym również wody. Spożywając takie produkty jesteśmy narażeni na większe ryzyko wystąpienia wielu chorób nowotworowych czy też np. bezpłodności. Nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować plastiku z naszego otoczenia. Możemy jednak podjąć odpowiednie kroki, które sprawią, że znacząco zmniejszymy jego ilość. Jednym z takich rozwiązań jest zamontowanie w kuchennym zlewie odpowiedniego filtra, dzięki któremu będziemy mogli całkowicie zaprzestać kupowania i spożywania wody z plastikowych butelek.

Firma Aquaphor oferuje kuchenne filtry podzlewozmywakowe, które ułatwią Wam codzienne funkcjonowanie. Lista zalet zamontowania takiego sprzętu jest długa, ale oprócz dobroczynnego wpływu na naszą planetę, a także zdrowie, należy wymienić takie aspekty jak: lepszy smak potraw i napojów, nieograniczony dostęp do świeżej wody gotowej do spożycia czy też łatwa obsługa. Wspomniane filtry usuwają występujące w wodzie zanieczyszczenia takie jak chlor, osad i ołów, a także rozwiązują problem twardej wody. Filtry Aquaphor usuwają również wszelkiego rodzaju metale ciężkie i wirusy dzięki systemowi odwróconej osmozy. O zaletach takiego rozwiązania w naszej kuchni można by mówić długo, jednak nie ma chyba nic ważniejszego niż nasze zdrowie i świat, w którym żyjemy. Mimo, że zamontowanie takiego filtra wiąże się z jednorazowym wydatkiem, to inwestycja ta zwróci się nam w przyszłości w postaci lepszego zdrowia, ograniczenia zanieczyszczeń planety oraz oszczędności związanych z zaprzestaniem kupowania wody butelkowanej. Nie zwlekajcie i już dziś zróbcie pierwszy krok w kierunku budowania ekologicznych nawyków.

Kosze do segregacji odpadów

Temat segregacji odpadów ostatnimi czasy stał się bardzo popularny i choć problem ten może wydawać się błahy, to również ma ogromny wpływ na nasze środowisko. Niestety wiele osób, wciąż niechętnie podejmuje się tego zadania, gdyż panuje błędne przekonanie, że jest to swego rodzaju wysiłek. Nic bardziej mylnego! W segregacji pomogą Wam specjalne kosze i kontenery przeznaczone do odpowiednich odpadów. Na rynku możecie już znaleźć zarówno duże kubły, które mogą stać na zewnątrz, jak i małe kosze, które z łatwością umieścicie w kuchennej szafce. Zakup takich koszy to również dobry sposób na to, by zaszczepić w dzieciach nawyk segregacji i dbania o środowisko już od najmłodszych lat. Umieszczanie odpadów w koszu o odpowiednim kolorze to nie lada frajda dla najmłodszych domowników. Papier należy wyrzucać do niebieskich kontenerów, szkło do zielonych, plastik i tworzywa sztuczne do żółtych, a zmieszane odpady do czarnych. Warto również zwrócić uwagę na tzw. odpady bio. Są to resztki jedzenia, które należy umieszczać w brązowym koszu. Zmieńcie swoje nawyki już dziś i zacznijcie segregować odpady, by w realny sposób pomóc środowisku.

Ekologiczne pojemniki na żywność

Kupując żywność, często po powrocie do domu przekładamy ją do specjalnych pojemników, a następnie umieszczamy w lodówce. Wiele osób nadal korzysta z plastikowych pudełek. Warto jednak zaopatrzyć się w ekologiczne pojemniki i lunch boxy. Możecie z nich korzystać nawet przez kilka lat, w przeciwieństwie do ich plastikowych odpowiedników, które nadają się do użytku o wiele krócej. Pudełka wykonane ze szkła, stali nierdzewnej lub bambusa są przyjazne zarówno dla środowiska jak i dla naszego zdrowia. Substancje w nich zawarte nie przenikają do żywności, a co za tym idzie nie dostają się wraz z nią do naszego organizmu. Tego typu materiały są biodegradowalne i nadają się do recyklingu. Takie pojemniki są również bardziej wytrzymałe na zmienne temperatury. Do niewątpliwych atutów ekologicznych pudełek na żywność należy zaliczyć również takie kwestie jak możliwość mycia w zmywarce, a także mrożenia i podgrzewania żywności w mikrofali. Nie zastanawiajcie się więc długo i wymieńcie swoje plastikowe pojemniki na ich ekologiczne odpowiedniki!