Co to za święto?


15 września to data ważniejsza niż mogłoby się wydawać. Ustanowiono ją dniem opakowań, aby skłonić społeczeństwo do zastanowienia się nad tym, jak ważne są opakowania w otaczającym nas świecie. W pędzie życia nawet nie zwracamy uwagi na to, iloma opakowaniami otaczamy się każdego dnia. Każdy z nas, dziennie zużywa ich dziesiątki. Warto więc wybierać takie, które podlegają recyklingowi i są przyjazne środowisku. Powinniśmy zwrócić na to uwagę, najpierw na etapie robienia zakupów, a później podczas wyrzucania zużytych opakowań. Od wielu lat, w okolicach 15 września, w całym kraju organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, takie jak targi producentów opakowań, a także eventy promujące ekologię i segregację odpadów.


Świadome zakupy


Asortyment produktów w biodegradowalnych opakowaniach poszerza się z każdym rokiem. Obecnie coraz więcej producentów decyduje się na ekologiczne opakowania swoich towarów. Wybierajmy więc świadomie i dbajmy o planetę. Warto pomyśleć o ekologii już będąc na zakupach. Decydując się na towar w biodegradowalnym opakowaniu, nie tylko ratujemy planetę, ale wspieramy też producentów ekologicznych rozwiązań, przyczyniając się do popularyzacji ekologii. 


Zużyte opakowania- co z nimi zrobić?


Dzień opakowań to dobry moment, żeby przyjrzeć się kwestii recyklingu. Wszystkie opakowania, po opróżnieniu ich zawartości, powinny zostać posegregowane do odpowiednich pojemników. Ten pozornie mały gest z naszej strony, to ogromny wkład w dbanie o środowisko, a co za tym idzie, ochronę naszej planety. Pamiętajmy więc o segregacji opakowań, zgodnie z tworzywem, z jakiego zostały wykonane.