anna-daniluk-redaktor-online

Anna Daniluk

Redaktorka Moje Gotowanie.pl. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W pracy dyplomowej pisała na temat językowego obrazu świata na przykładzie metafory kulinarnej. Interesuje się etyczną żywnością oraz szerzeniem wiedzy o kuchni roślinnej. Lubi doszukiwać się wątków związanych z jedzeniem w popkulturze.

Restauracje po Kuchennych Rewolucjach. Restauracja Syrenka w Ustce
30.05.2020

Restauracje po Kuchennych Rewolucjach. Oto Restauracja Syrenka w Ustce

Kuchenne Rewolucje goszczą na antenie TVN od 10 lat. W tym czasie Magda Gessler pomogła setkom restauratorów, zmieniając ich życie na lepsze. Od tego czasu goście stale odwiedzają ich lokale, a dania wymyślone przez restauratorkę są stałym elementem menu. Mapa Kuchennych Rewolucji ciągnie się od wschodu do zachodu Polski. W cyklu Smaczne Miejsca przyjrzeliśmy się kilku z nich. Tym razem przybliżamy restaurację Syrenka w Ustce.

Naturalna kuchnia Agnieszki Cegielskiej
30.12.2019

Naturalna kuchnia Agnieszki Cegielskiej – rozmowa z promotorką zdrowego odżywia

Agnieszka Cegielska to znana prezenterka, prowadząca cykl Naturalnie w Dzień Dobry TVN oraz promotorka odżywiania w zgodzie z naturą. Dzięki jej poradom przypominamy sobie zasadę, że jedzenia ma być lekarstwem, a lekarstwo jedzeniem. W rozmowie z nami w ramach cyklu „Człowiek od kuchni” opowiedziała, o powrocie do korzeni w kuchni, o znaczeniu naturalności w codziennym życiu oraz o różnicy między naturalnym a przetworzonym produktem.

Majonez
16.05.2020

Domowe przepisy na popularne dania. Oto nasz wybór

Cenimy sobie zdrowe posiłki i chcemy, by były bez konserwantów, sztucznych barwników i innych stabilizatorów smaku. Większość z nas chce produktów świeżych, odżywczych i przy tym świetnie smakujących. Zebraliśmy najpopularniejsze i najlepsze przepisy na domowe dania. Każdy z nich podzieliliśmy na kategorie, które ułatwią wybór przepisu na domowe jedzenie lub własnoręcznie wykonany składnik.

Zabawne filmy kulinarne, które rozbawią do łez
18.09.2020

Zabawne filmy kulinarne, które rozśmieszą do łez. Te 3 filmy nadają się na leniwy wieczór!

Filmy kulinarne nie zawsze muszą być romantyczne albo pokazywać trudne zmagania w branży kulinarnej. Coraz częściej pojawiają się filmy, w których jedzenie staje się punktem wyjścia do zabawnych sytuacji lub stanowią powód żartów językowych. W cyklu Kulturalnie Kulinarnie podpowiadamy 3 niezwykłe komedie, które rozbawią was do łez.

Krasna Chata
07.08.2020

Krasna Chata – tradycyjne smaki Lubelszczyzny

Ziemia krasnostawska wielu ludziom może kojarzyć się z mlekiem, nabiałem i tradycją uprawy chmielu. Na trasie między Krasnymstawem a Zamościem można natrafić na lokal o wdzięcznej nazwie Krasna Chata. Restauracja została stworzona z myślą promowania regionu poprzez domową kuchnię i potrawy regionalne. W cyklu „Smaczne miejsce” przybliżymy, co warto nabyć w restauracji Krasna Chata.

Restauracje po Kuchennych Rewolucjach. Ziemia Brańska Gospoda
27.05.2020

Restauracje po Kuchennych rewolucjach. Oto Ziemia Brańska Gospoda

Kuchenne Rewolucje emitowane są na antenie od 10 lat. W tym czasie Magda Gessler pomogła setkom restauratorów zmieniając ich życie na lepsze. Od tego czasu goście stale odwiedzają ich lokale, a dania wymyślone przez restauratorkę są stałym elementem menu. Mapa Kuchennych Rewolucji prowadzi przez całą Polskę. Są w niej karczmy, gospody oraz restauracje. W cyklu Smaczne Miejsca przyjrzeliśmy się kilku z nich. Tym razem w roli głównej występuje Ziemia Brańska Gospoda

Katarzyna Dziurska "Moje życie z Hashimoto i SIBO"
22.01.2020

„Hashimoto to podstępna choroba” – rozmowa z Katarzyną Dziurską

Widzowie poznali Katarzynę Dziurską, jako uczestniczkę ósmej edycji programu „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” oraz programu „Dance, dance, dance”. W obu produkcjach zajęła drugie miejsce. Ponadto znana jest ze swojej sportowej działalności. Katarzyna Dziurska to uznana sportsmenka w dziedzinie fitness, motywatorka oraz trenerka personalna. Pomimo zdiagnozowanych chorób -Hashimoto i SIBO- nadal zachęca do aktywności fizycznej. W rozmowie z nami opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z Hashimoto i o książce „Moje życie z Hashimoto i SIBO”.

5 gadżetów na parapetówkę
19.09.2020

5 gadżetów na parapetówkę. Te rzeczy są mega przydatne!

Wprowadzanie się do nowego mieszkania dla wielu osób jest ekscytującym wydarzeniem. Zazwyczaj po drobnych remontach przychodzi czas na urządzanie wnętrza. Wtedy to zbierana jest nowa zastawa stołowa, obrusy i wszystkie dodatki mające ocieplić wygląd wnętrza. Podpowiadamy, jakie rzeczy będą miłym i użytecznym prezentem na parapetówkę.

smartfon-zakupy-iStock
11.01.2020

Aplikacje na smartfon – pomoc przy zdrowszych zakupach

Coraz trudniej znaleźć się w gąszczu sklepowych półek i wybierać naturalne produkty. Szczególnie, gdy zmagamy się ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi albo alergiami. Jednym z najczęściej podejmowanych postanowień jest zmiana na lepsze sposobu odżywiania. Przyjrzeliśmy się czterem aplikacjom dostępnym na smartfon, które pomogą zdecydować się na zdrowe składniki.

Zdrowo i przyjemnie z margaryną. Jak obniżyć cholesterol we krwi?
13.08.2020

Zdrowo i przyjemnie z margaryną. Jak obniżyć cholesterol we krwi?

Margaryna przestała być postrzegana jako wróg zdrowego stylu życia. Kuchnia roślinna niemal stoi na użyciu oleju, oliwy z oliwek oraz margaryny. Ponadto dietetycy zachęcają do eliminowania tłuszczów zwierzęcych, których nadmierne spożycie prowadzi między innymi do chorób serca. Przyjrzeliśmy się, co pysznego można przyrządzić z margaryny i jednocześnie zadbać o zdrowie.