Advertisement

Jakościowe składniki i przyprawy

Współczesna żywność jest stosunkowo tania, ale nierzadko odbywa się to kosztem jakości. Obecność konserwantów, pestycydów, pozornych „ulepszaczy” i przyspieszona produkcja z udziałem substancji chemicznych nie sprzyjają zachowaniu walorów odżywczych i smakowych. Opowieści naszych dziadków o tym, jak dobrze smakował chleb domowego wypieku, jak aromatyczna była szynka sprzed lat czy jak soczyście prezentowały się pomidory, które wprost z krzaczków trafiały na stół każdego lata, mają w sobie wiele prawdy. Niegdyś żywność była bardziej ekologiczna, co przekładało się nie tylko na większą zawartość witamin i minerałów, ale również zupełnie inny smak, którego współczesne produkty często stanowią jedynie namiastkę.

Dziś też możesz pozwolić sobie na pełne smaku, tradycyjne dania i pieczenie chleba w domu. Jeśli jednak pragniesz naprawdę smacznie gotować, dokładnie sprawdzaj, jakie produkty trafiają do twojego koszyka. Staraj się unikać gotowych rozwiązań i sięgaj po ekologiczne warzywa, owoce czy mięso pochodzące ze sprawdzonego źródła. Różnica jest naprawdę ogromna! To samo dotyczy przypraw. Saszetki z supermarketów zwykle nie są odpowiednio intensywne, dlatego nawet proste sprawdzone przepisy sprzed lat trudno dziś prawidłowo odtworzyć. Do swoich potraw dodawaj świeżo zmielony pieprz, kolendrę i inne przyprawy. Dodatki wyższej jakości kupisz w atrakcyjnej cenie np. przez internet. Gwarantujemy, że dzięki temu twoje dania szybko zyskają nowe oblicze.

Tradycyjne ciasta, mięsa oraz chleb domowego wypieku

Receptą na zdrowe i wygodne życie jest czerpanie tego, co najlepsze z natury i współczesnej techniki. Taka zasada ma swoje zastosowanie również w kuchni. Wysokiej jakości składniki i przyprawy zasługują na staranne przyrządzenie z pomocą nowoczesnych sprzętów kuchennych. Dobrym wyborem będzie gotowanie na parze zamiast tradycyjnego. Dzięki temu twoje dania zachowają pełnię smaku i więcej wartości odżywczych. To samo dotyczy zresztą pieczenia, które w nowoczesnych piekarnikach także odbywa się z udziałem pary. Uważasz, że brakuje ci umiejętności kulinarnych, aby stosować takie triki? Jesteś w błędzie! Teraz pieczenie chleba w domu czy przygotowanie wyśmienitej szynki lub tradycyjnego ciasta jest o wiele prostsze.

Z pomocą przychodzą innowacyjne rozwiązania. Znajdziemy je w prawdziwie intuicyjnych sprzętach kuchennych Electrolux i piekarnikach SteamCrisp®. Na czym to polega? W obróbce termicznej naszych dań, oprócz gorącego powietrza bierze udział również para wodna. Jej zastosowanie zapobiega wysuszeniu się potraw. W praktyce oznacza to, że pieczone mięso pozostanie soczyste w środku i nie wysuszy się na zewnątrz. Ciasta, które przygotujemy natomiast, wybierając piekarnik parowy SteamBake®, będą chrupiące z wierzchu i miękkie w środku. Te prawdziwie intuicyjne sprzęty kuchenne szybciej się nagrzewają, a jednocześnie pracują w niższej temperaturze, dzięki czemu przy okazji oszczędzasz więcej energii i nie tracisz wartości odżywczych przyrządzanych dań – zarówno chleb domowego wypieku, jak i znane od pokoleń ciasta będą prezentować się znakomicie.

Liczy się precyzja

Nie od dziś wiadomo, że w sztuce kulinarnej ogromne znaczenie odgrywa precyzja. Jest ważna nie tylko podczas odpowiedniego krojenia i dawkowania składników, ale również obróbki termicznej. Aby twoje dania w pełni wykorzystały swój potencjał, musisz doskonale kontrolować czas gotowania, smażenia i pieczenia, a także temperaturę. W jaki sposób to osiągnąć, zwłaszcza, jeśli nie ma się bogatego doświadczenia w kuchni?

Rozwiązanie przygotowali twórcy płyty indukcyjnej SenseFry® marki Electrolux. Urządzenie wyposażono w specjalny czujnik smażenia. Jak to działa w praktyce? Wybierasz potrawę, którą pragniesz przyrządzić, a następnie umieszczasz składniki na patelni. Tak naprawdę, na tym kończy się twoja rola, bo resztą zajmie się twój domowy szef kuchni – płyta indukcyjna SenseFry®. Możesz zapomnieć o konieczności regulacji mocy, zastanawianiu się czy tłuszcz jest już dostatecznie rozgrzany, bo ergonomiczna i designerska płyta została zaprogramowana wcześniej przez ekspertów i umożliwia kontrolę temperatury podczas smażenia tak, aby nie przypalić posiłku.

Intuicyjne sprzęty kuchenne Electrolux to droga do kuchennego mistrzostwa. Tobie pozostaje tylko odpowiedni wybór i przygotowanie składników oraz radość gotowania, dzięki której dania smakują jeszcze lepiej!